Menu
Your Cart

Likit

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 105 (3 Sayfa)

Elektronik Sigara Likit

Likit

Elektronik sigara cihazlarında kullanılan, içeriğinde çeşitli meyve ve egzotik aromalar ile nikotin bileşenleri bulunan bir çeşit sıvı olarak karşımıza çıkan e-sigara likitleri, bu cihazların da temel taşlarından biri  olarak kabul edilmektedir. E-sigara kullanıcıları, standart sigarayı bırakmak için tercih ettikleri elektronik sigaralarda, buhar solumak ve nikotin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bu likitleri kullanmaktadır.

Elektronik sigara likitlerinde, solüsyon içeriğinde VG adı verilen bitkisel karışım ve de PG adı verilen propilen glikol bulunmaktadır. PG genellikle gıda ürünlerinde tatlandırıcı olarak da kullanılan gıda endüstrisinde oldukça geniş bir alanda kendine yer bulan bir maddedir. Sıvı şeklinde olan PG, renksiz ve kokusuz bir sıvıdır. VG ise bitkisel gliserin olarak kozmetik ürünleri, gıda ürünleri ve e-likitlerde kullanılmaktadır.

Likit Bileşenleri Nelerdir?

Elektronik sigaralarda kullanılan likitlerin bileşenleri VG ile PG dışında Nikotin ve aromadan meydana gelmektedir. Her likitte farklı oranda bileşen bulunabilir. Geleneksel elektronik sigaralarda 0 ile 18 MG arasında nikotin oranına sahip likitler kullanılırken, Pod Mod olarak bilinen yüksek ısı direncine sahip cihazlarda ise 18 MG üzeri likitler kullanılmaktadır. 18 MG likitler normal içime uygun olmadığı ve içimi zor olduğu için salt nikotinli likit olarak yalnızca pod mod cihazlarda kullanılması önerilmektedir. Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde en kaliteli ve en uygun fiyatlı Pod Mod likitleri de bulabilirsiniz.

VG ile PG Farkları Nelerdir?

VG ile PG likit sıvıları arasındaki temel farklara bakacak olursak, VG bitkisel yağdan elde edilen organik bir sıvı olduğu için PG'ye oranla çok daha tatlı ve kalın kıvama sahip bir sıvıdır. İki bileşen arasındaki en belirgin fark PG'nin yoğunluğu daha ince iken VG'nin kalın yapıda olmasıdır. Bunun dışında elektronik sigara kullanıcılarının tabiri ile boğaz vurumu konusunda PG bazlı likitler, VG bazlı olanlara göre daha güçlü bir etkiye sahiptir. Daha sert ve yoğun bir kıvamda olması sebebiyle elektronik sigara kullanımında saf lezzet ve tat erişimine olanak sağlamaktadır.

Buhar üretimi açısından iki bileşen sıvı arasındaki farklara bakıldığında VG yani bitkisel bazlı likitler, PG bazlı likitlere göre çok daha fazla buhar performansı ortaya koymaktadır. Yoğun buharla birlikte VG likitlerde hafif bir tat hissedilir. Saklama süresi bakımından PG bazlı likitler nemlendirici özellikleri ile VG bazlı olanlardan çok daha uzun depolama süresine sahip olmaktadır. Güneş almayan ortamlarda ve oda sıcaklığında PG bazlı likitleri bozulmadan 2 yıl boyunca saklamak mümkün olmaktadır.

Sıcaklık direnci açısından iki sıvının karşılaştırılması yapıldığında; VG bazlı likitler PG bazlı olanlardan daha yüksek sıcaklık direncine sahip olduğu görülmektedir. Çünkü yazımızın başında bahsettiğimiz gibi VG bazlı likitler koyu ve kalın kıvama sahip bir sıvıdır. Dolayısıyla bu sıvıları ideal şekilde buharlaştırmak için daha yüksek güç gerekmektedir. VG bazlı likit ile tatmin edici buhar üretmek için yüksek sıcaklık direnci kullanılırken PG bazlı likitlerde aynı seviye kullanıldığında yanmış tatla karşılaşılması kaçınılmaz olacaktır.

En Kaliteli E-Sigara Likit Markaları Nelerdir?

Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde yer alan e-sigara likit markaları, sektörde en kaliteli ve en güvenilir markalar olarak yoğun talep görmektedir. Uygun fiyatlara firmamızdan satın alabileceğiniz güvenilir likit markaları şunlardan oluşmaktadır:

·         Fruit Garden (120 ML, 60 ML)

·         Angel Vape (60 ML)

·         Fresh Juice (60 ML)

·         Bacardi Mojito likit

·         Bebek Bisküvisi likit

·         Bigbabol Mix likit

·         Camel MTL likit

·         Captain Black MTL likit

·         Enerji İçeceği