Menu
Your Cart

Elektronik Sigara

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 195 (6 Sayfa)

Elektronik Sigara

E Sigara

Özellikle son yıllarda sigara tiryakileri arasında giderek popülerliğini artıran elektronik sigaralar; sigarayı bırakmak isteyenler için oldukça uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik sigara diğer bir adıyla e-sigara; içinde belirli miktarda nikotin içeren solüsyonu (likit), pil gücü ile yanma olmadan ısıtarak nikotin içerek buhar haline getiren teknolojik bir cihazdır. Solüsyon olarak probilen glikol ya da gliserol kullanılmaktadır. Elektronik sigaraların üretim tarihine bakıldığında, bu cihazlar ilk olarak 2003 senesinde Çin'de üretilmiştir. Avrupa ve Amerika'da ise 2006 yılından bu yana sektördeki varlığını sürdürmekte ve özellikle sigarayı bırakmak isteyen tiryakiler tarafından tercih edilmektedir.

Geçmişten günümüze pek çok farklı formu ve modeliyle kullanılmaya devam eden elektronik sigara sektörü giderek büyümektedir. Oldukça büyük bir ekonomik çapa ulaşan endüstride bazı markalar rakiplerinden öne çıkmayı başarmıştır. Firmamızın internet sitesi üzerinden de rahatlıkla görüntüleyebileceğiniz üzere son yılların en çok tercih edilen elektronik sigara markaları şunlardan oluşmaktadır:

Vaporesso,Aspire, Justfog,Eleaf, Joyetech,Smok

Elektronik Nargile

Elektronik sigara mod cihazları arasında birbirinden farklı çekim tekniklerine özel olarak üretilmiş kaliteli cihazlar bulunmaktadır. Elektronik sigara kullananların ve bu alanda bilgi sahibi olmak için araştırma yapanların iyi bildiği konulardan biri de elektronik sigarada ciğer çekimi ve boğaz çekimi unsurlarıdır. Nitekim elektronik sigaranın ciğer çekimi özellikle ülkemizde vaping dünyasına giriş yapan pek çok kişiyi cezbetmiştir. Bu nedenle piyasadaki birçok elektronik sigaraya elektronik nargile dendiği de görülmektedir.

Esasında elektronik nargile olarak tanımlanan mod cihazların sıradan elektronik sigara mod cihazlarından büyük bir farkı yoktur. Atomizerlerindeki farklılar sayesinde bazı elektronik sigaralar boğaz çekimine uygunken bazı cihazlar ise ciğer çekiminde çok daha başarılı buhar performansı ortaya koymaktadır.

Elektronik Sigarada Ciğer Çekimi Nedir?

Elektronik sigarada birbirinden iki farklı çekim türü bulunmaktadır. Bunlar sigara içimliğine benzeyen ve mod cihazdan daha düşük bir buhar performansı beklenen boğaz çekimidir. Bunun yanı sıra elektronik sigara modelleri arasında en çok tercih edilenler ciğer çekimi için uygun atomizere sahip cihazlardır.

Ciğer çekimi genel olarak nargileye benzediği için bu özelliğe sahip atomizerlere sahip olan elektronik sigaralara, kullanıcılar arasında genellikle elektronik nargile dendiği görülmektedir. Ciğer çekimi yoğun bir şekilde aromadan gelen buharın ciğere çekilmesi anlamına gelmektedir. Bu çekim tekniğinde elektronik sigara mod cihazının buna uygun atomizere sahip olması beklenir. Çünkü çekimle birlikte yoğun buhar ortaya çıkmaktadır. Bu sayede elektronik sigara kullananlar buhar keyfini üst düzeyde yaşayabilmektedir.

Bazı özel atomizerler size nargile içimine benzer bir içim deneyimi yaşatmaktadır. Bu atomizerlere sahip bir mod cihaz kullanıyorsanız mutlaka premium likit kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü nargile içimi elektronik sigara kullanımında premium likitler çok daha iyi performans ortaya koymaktadır. Bu sayede her ciğer çekiminde yoğun buhar deneyimi yaşanması mümkün olabilmektedir.

Nargile İçimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigara atomizerlerinin ohm derecelerine göre sınıflandırıldığı bilinmektedir. Güç kaynağından atomizere geçen enerjinin karşılaştığı dirence ohm adı verilmektedir. Bu direnç düştükçe daha yoğun buhar edildiği bilindiğinden nargile içimi elektronik sigara cihazına sahip olmak isteyenlerin düşük ohm dereceli atomizerleri tercih etmeleri önemlidir.

E-Sigara Zararları Var Mıdır?

Elektronik sigaraların temel üretim amacı sigarayı bırakmak isteyen ancak bir türlü bırakamayan tiryakilere, sigara bırakma sürecinde destek olmaktır. Avrupa'nın hemen hemen bütün ülkelerinde yıllarca kullanıldıktan sonra ülkemizde de son yıllarda popüler hale gelen elektronik sigara, sigaranın zararlı dumanları yerine kullanıcılarına nikotin içeren buhar veren bir cihazdır.

Elektronik sigaranın günümüzde bazı ülkelerde sağlık açısından sigarayı bırakmaktan başka çaresi olmayan ağır tütün tiryakilerine reçete ile verildiği bilinmektedir. Doktor kontrolünde belirlenen özel solüsyonlar ve likitler ile bu kişiler hem sigaranın zararlı etkilerinden kaçınabilmekte hem de kademeli olarak vücudun nikotin ihtiyacını gözeterek sigara bağımlılığından adım adım uzaklaşabilmektedir.

Sigarayı bırakırken kullanın elektronik sigarada önemli bir husus da likitte kullanılacak olan nikotin ve diğer bileşenlerin dozlarının iyi ayarlanmış olmasıdır. Bu sayede sağlığa bilinen bir zararı olmadan gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Genel olarak elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kişilerde önerilen, başlangıçta yüksek dozaj kullanılması, daha sonrasında düşük dozlara kademeli olarak geçiş yapılmasıdır. Böylelikle tütün bağımlılığı olan kişiler bir süre boyunca sigara hazzını yaşayarak elektronik sigaranın hayatlarındaki yerini artırmayı başararak, sigarayı hayatlarından çıkarabilmektedir.

Bununla birlikte içeriğinde nikotin bulunmayan likitler de bulunmaktadır. Dolayısıyla zamanla kullanımda nikotin ihtiyacının dengelenmesi sonucu e-sigara kullanıcıları, nikotinsiz likitler ile standart sigaradan tamamen uzaklaşarak sigarasız, kötü kokusuz ve dumansız daha rahat bir yaşam tarzına sahip olabilmektedir.

E-Sigara Likit Aromalarında Hangi Bileşenler Bulunur?

E-sigara likitleri, pek çok farklı aromadan oluşabilmektedir. Bu sayede elektronik sigara kullanıcıları zaman içinde birbirinden farklı aromalara sahip likitler kullanarak tütünsüz ve dumansız yaşamadan aldıkları keyfi birbirinden hoş kokulu ve lezzetli likitler ile zenginleştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Elektronik sigara likitlerinde bulunan diasetil; elma, enginar, fasulye, tereyağı, kahve, süt, meyve, bal, tütün ve sirke içindeki düşük konsantrasyonda bulunan doğal olarak oluşan bir kimyasaldır. Bu bileşen aynı zamanda bira yapılırken fermantasyon süreci boyunca maya ile glikozun etanole dönüştürülmesinden kaynaklanan doğal bir yan ürünüdür. Sağlık açısından bilinen olumsuz bir etkisi olmayan diasetil kimyasal üreticiler tarafından tereyağı, margarin, kısalma, yağlı spreyler, tatlandırıcılar ve diğer gıda ürünlerine tat vermek için kullanılmaktadır.

Ancak günümüzdeki E-Likitler üzerine yapılan en son araştırmalar ile diasetil içeren maddelerin sık sık solunması durumunda sağlık açısından birtakım zararları olabileceği ortaya koyulmuştur. Test edilen e-likitlerin ortalamasının, geleneksel tütün sigarasından 100 kat daha az diasetil taşıdığının altını çizmek önemlidir!


Daha fazla elektronik sigara için buharkeyf'i ziyaret edebilirsiniz.